Wiosenne Zawody Statyczne 2019 – wyniki

Wiosenne Zawody Statyczne 2019 - wyniki

Wiosenne Zawody Statyczne 2019 – wyniki

Pierwsze letnie zawody strzeleckie już za nami. Frekwencja dopisała i humory również. Konkurencje niby proste bo i to strzelanie statyczne i czas nie goni. Mimo to w powietrzu oprócz zapachu spalonego prochu, dało się wyczuć lekkie nerwowe napięcie. Taki duch rywalizacji z tylu głowy chyba każdy to miał.

Większość startujących to zaprawieni w bojach strzelcy IPSC i 3GUN. Wydawać by się zatem mogło, że bez stresu podeszli do tejże jakże przecież prostej z pozoru konkurencji jaką jest strzelanie statyczne do celu który się nie porusza. Nic bardziej mylnego. Co prawda było parę osób, które zachowały się jakby mieli nad uchem timer, jednak zdecydowana większość celebrowała każdy strzał. Widać było skupienie na twarzy, odpoczynek po każdym strzale.

Takie zawody uświadomiły zapewne niektórym jak ważne są podstawy. Postawa, zgrywanie przyrządów, chwyt i praca na języku spustowym. Zwłaszcza praca na języku spustowym. To pokazuje jak podchodzimy do tego sportu. Na co dzień biegamy, strzelamy w ruchu i cieszymy się kiedy mamy mało strat a najlepiej jak strzelimy same alfy. Tym bardziej cieszy to, że prawie nikt nie zapomniał o podstawach. Czasem bardzo dobrze jest wrócić do fundamentów strzelectwa po to aby na torach dynamicznych osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Właśnie, wyniki. Te z zawodów na zawody (przynajmniej na naszym obiekcie) ciągle rosną. Cały czas zaskakuje nas poziom zdobytych punktów. Zwycięzca na przykład uzyskał 199 na 210 możliwych. Podczas gdy średnia zdobytych punktów przez pozostałych zawodników oscyluje w granicach 170 punktów. Jest to bardzo wysoki wynik. Odrzucając najwyższy i najniższym wynik z tabeli czyli stosując zwykłą medianę, mamy bardzo regularny rozkład punktów w zakresie od 160 do 185. Amplituda jest stosunkowo niewielka. To wynik waszej pracy, ćwiczeń i doświadczeń.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom i sponsorom nagród Sklep Militarny. Wszystkich  pozdrawiamy i zapraszamy tym razem na zawody dynamiczne.

Komunikat zawodów 10.03.2019

Już 14 kwietnia !!!!!