Wiosenna Edycja Trójboju 2019 – wyniki

Wiosenna Edycja Trójboju 2019 – wyniki

Wiosenna Edycja Trójboju 2019 zgromadziła na naszym wyjątkowym obiekcie sporą liczbę osób, które chciały spróbować swoich sił w nieco bardziej dynamicznej odmianie strzelania.

System rejestracji zdał egzamin co skutkowało tym, że nowo dochodzące osoby nie musiały czekać godzinami na swoją kolej. Większość wiedziała, którzy są na liście a co za tym idzie osoby te mogły bardziej produktywnie zaplanować swój czas.

Sam przebieg toru wymagał od zawodnika dobrej obsługi broni, celności z odrobiną sprawności fizycznej. Dobrze zaplanowany przebieg to połowa sukcesu. Każdy musiał sam ocenić jak pobiegnie, który rodzaj broni wybierze w jakiej kolejności. Tu ważna była strategia.

  • Czy zacząć od strzelby?
  • A może od pistoletu?
  • Może jednak karabin?

Te dylematy zapewne zaprzątały głowy zawodników. Ten kto dobrze to sobie zaplanował na pewno miał dobre wyniki.

Właśnie wyniki. Dochodzimy do najważniejszego. Wynikiem był tzw. hit-factor czyli punkty dzielone przez czas.

Zatem znowu należało sobie rozważyć co jest dla kogo najlepsze. Czy czas? A zatem trzeba się sprężyc i pobiec na maxa. Czy też punkty, a więc biegniemy wolniej, ale za to na stanowisku strzeleckim mniej drżą nam dłonie i możemy oddać bardziej precyzyjne strzały.

Należy dodać, iż zawodnicy w przeważającej większości odznaczyli się bardzo dużą odpowiedzialnością i obyciem z bronią. Gorzej było ze stresem. Niektórych stres pozbawił zdolności skutecznego liczenia do pięciu. Innym zaburzył percepcję orientacji w terenie.

Tym niemniej jak wskazuje komunikat, wyniki dają sporo do myślenia. Czy to nasi odwiedzający są tacy dobrzy, czy nasze zawody takie łatwe? Bo co, mamy znowu napisać, że poziom był tak wysoki że o zwycięstwie decydowały dwa czy trzy miejsca po przecinku?

Można by tak napisać i to była by prawda. Nie zmienia to jednak faktu, że ten dzień minął (przynajmniej nam) w bardzo miłej koleżeńskiej atmosferze. Mamy nadzieję, że Zarówno Ci z podium jak i z dalszych miejsc także mieli podobne odczucia.

Dziękujemy licznie przybyłym, gratulujemy nagrodzonym i zwycięzcom.

Dziękujemy naszym sponsorom. SPECGEAR, Agencja Ubezpieczeniowa

Komunikat zawodów 14.04.2019

Do zobaczenia na kolejnych zawodach i wyzwaniach.