Zimowe Zawody Statyczne 2018 – wyniki

Zimowe Zawody Statyczne 2018 - wyniki

Zimowe Zawody Statyczne 2018 – wyniki

Myśleliśmy, że zawody statyczne to takie mało znaczące wydarzenie. Skierowane głównie na osoby, którym brakuje startów. Mówili nam, ot przyjadą postrzelają i pojadą. Nie ma co się spinać. I co? I jeżeli ktoś myślał, że tak było to po 20 minutach trwania zawodów całkowicie zmienił zdanie. Mimo braku oczywistej dynamiki emocje były nie mniejsze a może nawet większe niż własnie w konkurencjach dynamicznych. Dla czego? A dla tego, że w statyce wychodzą wszystkie podstawowe błędy. Każdy niuans mający wpływ na celność jest uwidoczniony i zwielokrotniony. Brak presji czasu wymusza na zawodniku skupienie na postawie, chwycie, pracy na spuście, zgraniu przyrządów a nawet oddechu.

Rezultatem powyższego są wyniki. I sztampowym kuriozum było by powiedzieć, iż „poziom był wysoki”. Dość zaznaczyć, że o wynikach na liście nie decydowały już dziesiątki czy dziesiątki centralne. W tym wypadku o wyniku decydowały nawet ilości ósemek!!. A różnica w punktach miedzy ostatnim zawodnikiem a pierwszym na prawdę była stosunkowo niewielka.

Uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie. Zwycięzcom gratulujemy. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak dobrych strzelców. Standardowo zamieszczamy komunikat z zawodów.

U nas zawsze na drugi dzień!!!

Komunikat zawodów 9.12.2018