Warsztaty by Dominik Górski

Warsztaty by Dominik Górski

W dniu wczorajszym na naszym obiekcie miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Mianowicie warsztaty prowadzone przez uznanego w całym świecie strzeleckim Dominika Górskiego. Dominika nie trzeba przedstawiać. Dość powiedzieć, że Dominik jest wicemistrzem Polski 2018 Classic IPSC. Już sam ten fakt stanowi o randze i jakości prowadzonych przez niego zajęć.

Nie inaczej było tym razem!!!

Warsztaty – strzelanie w ruchu IPSC – poruszone zostały najważniejsze aspekty tego zagadnienia takie jak inicjacja ruchu, wejście na pozycje strzelecką, strzelanie w ruchu w różnych kierunkach, przenoszenie celu i wiele innych, strzelanie zza przesłony, wchodzenie i wychodzenie zza przesłony, postawy niskie.

Napisałem wyżej warsztaty w liczbie mnogiej. Nie bez podstaw, albowiem w tym samym dniu odbyły się także warsztaty z zakresu szybkości i celności.

Także to zagadnienie cieszyło się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Tym bardziej, że akurat szybkość i celność to aspekty, które interesuję chyba wszystkich strzelców bez względu na to w jakich konkurencjach biorą udział. W ramach tych zajęć zostały omówione zasady bezpieczeństwa, postawy strzeleckie w IPSC, prawidłowy chwyt broni, praca na języku spustowym podczas szybkiego strzelania, zasady korzystania z przyrządów celowniczych, dobycia broni, złożenia do strzału, sposoby wymiany magazynka, a także optymalizacja strzelania pod kątem wyników.

Jak zwykle każde z warsztatów poprzedzone były wykładem teoretycznym, aby w następnej kolejności sprawdzić teorię w praktyce.

Z powyższego nic by nie wynikało, gdyby nie głębokie analizy. Każde ćwiczenie, jego wynik były zapisywane a następnie analizowane pod różnymi kątami. Została przekazana wiedza uczestnikom, jak interpretować te wyniki. I jakie na podstawie tego wyciągać wnioski. Jak się okazało, bez tej wiedzy samo szkolenie było by sztuką dla sztuki. Była to chyba najważniejsza część tych warsztatów.

Jak pokazała frekwencja, tego typu warsztaty prowadzone przez tak doświadczonego strzelca są oczekiwane w naszym środowisku i naszym regionie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta Dominika na naszym obiekcie. Z tego miejsca chcieliśmy wszystkim podziękować za liczne przybycie. Dominikowi za poświęcony czas i ogrom wiedzy jaką przekazał. Jest teraz nad czym pracować. Materiału szkoleniowego nie zabraknie na najbliższy rok.

Poniżej zapraszamy na mała fotorelację z warsztatów.

P.S. Podziękowania Maciej Tarasiewicz za fotorelację